سایت تخصصی حسابداری

ارسال مطالب این سایت به ایمیل شما

ایمیل خود را در زیر وارد کنید تا آخرین مطالب حسابکده به ایمیل شما ارسال گردد. در صورتی که با مشکلی مواجه شدید به بخش «آموزش اشتراک ایمیلی حسابکده» مراجعه کنید.

Delivered by FeedBurner

حسابداری ایران در «تاریخ حسابدار جهان» تشریح می شود

تاریخ:چهارشنبه 5 آبان 1389-11:09

گروه بورس - قرارداد انتشار کتاب «تاریخ حسابداری جهان» توسط انتشارات امرالد منعقد شد.
    بیستمین چاپ این کتاب توسط گروهی از برجسته ترین استادان حسابداری جهان متشکل از گاری جان پرویتز (استاد دانشگاه وسترن آمریکا) – پیتروالتون (دانشکده حسابداری فرانسه) و پیتر واینرز (استاد دانشگاه سیدنی استرالیا) به رشته تحریر در خواهد آمد. در این چاپ فصل خاصی به تاریخ حسابداری ایران اختصاص یافته که این بخش توسط پروفسور ذبیح الله رضایی استاد برجسته حسابداری دانشگاه ممفیس آمریکا و غلامحسین دوانی، عضو جامعه حسابداران رسمی ایران تهیه خواهد شد که نامبردگان هفته گذشته قرارداد مربوطه را امضا كردند. خبرنگار ما در این فاصله توانسته گفت وگوی تلفنی با پروفسور رضایی انجام دهد كه از نظرتان می گذرد:
    
   
    با خبر شدیم که قرار شده تاریخ حسابداری ایران به رشته تحریر در آید و جنابعالی به اتفاق آقای غلامحسین دوانی این بخش را تقبل كرده اید اگر ممکن است بیشتر در این رابطه توضیح دهید.
    پروفسور گاری جان پرویتز از دوستان شخصی اینجانب هستند که قرار بود در سومین کنفرانس بین المللی حسابداری ایران نیز شرکت كند که متاسفانه قادر به حضور نیست. وی علاقه خاصی به جامعه ایرانی دارد و در جریان تحولات حرفه حسابداری ایران نیز قرار گرفته و با توجه به بحث هایی که با یکدیگر داشتیم مشتاق شد که در چاپ بیستم کتاب معروف تاریخ حسابداری جهان فصل خاصی را به حسابداری ایران تخصیص دهد و قبلانیز از من قول گرفته بود که مسوولیت این فصل را بر عهده گیرم. اینجانب در سال گذشته به ایران آمدم و این موضوع را با دوست و همکلاسی سابقم غلامحسین دوانی، مطرح و از وی قول گرفتم که دو نفری این مسوولیت را بر عهده گیریم که وی نیز به رغم ناراحتی بینایی آمادگی خود را اعلام و خوشبختانه در سفر اخیرش به کانادا با امضای قرارداد متعهد شده ایم تا برای اولین بار تاریخ حسابداری ایران را به جهانیان به صورت مکتوب و مستند ارائه كنیم.
   
   
    جناب پروفسور با توجه مسافرت های اخیرتان و حضور در کنفرانس های حسابداری اوضاع حرفه حسابداری را چگونه ارزیابی می کنید؟
    به رغم آنکه بیش از سی سال است در آمریکا هستم، اما به طور مرتب هم از طریق مسافرت و دیدار وهم از طریق ارتباط با فعالان حرفه در ایران در جریان تحولات حرفه حسابداری ایران قرار دارم و در آمریکا و کنفرانس های بین المللی به طرق مختلف این تحولات را بازگو می کنم خوشبختانه به جرات می توانم بگویم در دیدارهای دوساله اخیر با نسلی از دانش آموختگان رشته حسابداری و مدیریت مالی مواجه شدم که باعث غرور اینجانب شد و تصور می کنم حرفه حسابداری در ایران چنانچه به فناوری های نوین الکترونیکی دست یابد می تواند در خاورمیانه ادعای والایی داشته باشد کما اینکه در خارج از کشور نیز استادانی ایرانی در سطح بین المللی مطرح هستند.
   
   
   
منبع :  روزنامه دنیای اقتصاد، شماره 2206 به تاریخ 28/7/89، صفحه 9 (بورس) مجید
چهارشنبه 5 آبان 1389 22:57
سلام به دوست و هم رشته ای عزیز
وبلاگه فوق العاده ای داری ، خیلی عالیه
مخصوصاً اینکه به شدت به روزی
علی الخصوص در ارتباط با خبرهای مربوط به آزمون دکترا ، واقعاً ممنون
همینجوری قوی به کارت ادامه بده
منتظره پست های بعدیت هستم


Admin Logo
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات