سایت تخصصی حسابداری

ارسال مطالب این سایت به ایمیل شما

ایمیل خود را در زیر وارد کنید تا آخرین مطالب حسابکده به ایمیل شما ارسال گردد. در صورتی که با مشکلی مواجه شدید به بخش «آموزش اشتراک ایمیلی حسابکده» مراجعه کنید.

Delivered by FeedBurner

برگزاری سومین كنفرانس بین المللی حسابداری در ایران

تاریخ:سه شنبه 16 آذر 1389-10:14


سومین کنفرانس بین المللی حسابداری با محوریت تاثیر حسابرسان بر پیشرفت های اقتصادی برگزار شد.
    دكتر علی عسكری ـ رییس سازمان امور مالیاتی كشور ـ در كنفرانس بین المللی حسابداری افزود: در كشورهای توسعه یافته در كنار دستگاه مالیاتی انجمن و جوامع حسابداری نیز وجود دارند تا برای رسیدگی به حساب شركت ها انجام وظیفه كنند كه در كشور ما نیز در قانون مالیات های مستقیم و ارزش افزوده استفاده از حسابداران پیش بینی شده است.
    عسكری عنوان كرد: در حال حاضر سازمان حسابرسی حدود 760 شركت را مورد رسیدگی قرار می دهد و بیش از چهار هزار شركت نیز توسط جامعه حسابداران رسمی سازمان دهی می شود. این در حالی است كه امسال 193 اظهارنامه اشخاص حقوقی دریافت شده است كه این به معنی آن است كه فاصله بسیار گسترده ای وجود دارد.
    وی اضافه كرد: البته ممكن است این طور تلقی شود كه برخی شركت ها نیاز به حسابرسی ندارند، ولی معمولادر همه شركت ها باید حسابرسی نیز انجام شود.
    وی ادامه داد: اگرچه در پنج هزار شركت كار حسابرسی انجام می شود، ولی این میزان 70 تا 80 درصد فعالیت شركت ها را در بر می گیرد كه ما معتقدیم می توانیم در یك فضای گسترده تر كار را پیش برده و حسابرسی را توسعه دهیم.
    وی با اشاره به اینكه 80 تا 90 درصد حسابرسی های شركت ها عمدتا در تهران انجام می شود اظهار كرد: ما علاقه مندیم كه این میزان را به تمام كشور توسعه دهیم و تعامل فی مابین و اعتمادسازی را هر چه بیشتر فراهم كرده و این بستر را ایجاد كنیم و علاقه مندیم كه اعضای جامعه حسابداران در جامعه بیشتر توسعه پیدا كنند.
    دبیر انجمن حسابداران ایران با اشاره به اینکه تعیین و تبیین ارتباط حسابداری و پیشرفت اقتصادی هدف اصلی این کنفرانس است اظهار کرد: پیشرفت اقتصادی در قلمرو اقتصاد کلان به تخصیص منابع در بخش های اقتصادی، سیاست های مالی و پولی کارآمد، انباشت سرمایه و رشد سرمایه گذاری در مقیاس ملی و سیاست های کارآمد بازرگانی باز می شود.
    ناصر پرتوی به نقش حسابداری اشاره كرد و گفت: اطلاعات مالی معتبر مربوط و شفاف مالی و عملكرد بنگاه ها تنها از طریق استقرار سیستم های حسابداری كارآمد امكان پذیر است.
    وی با بیان اینكه افزایش سرمایه گذاری در منابع موجود و از طریق منابع بیرونی مستلزم جلب اعتماد سرمایه گذاران به بنگاه های موجود است، گفت: جلب اعتماد سرمایه گذاران بالقوه نیازمند اطلاعات مالی و شفافی است كه این بنگاه ها منتشر می كنند.
    پرتوی ادامه داد: تهیه چنین اطلاعاتی تنها از طریق سیستم های حسابداری كارآمد به دست می آید و سرمایه گذاری در طرح ها در ایجاد بنگاه های جدید مستلزم آن است كه تضمین های منطقی و معقول از سرمایه گذاری های مورد نیاز انجام شود و برآوردها مبتنی بر روش های علمی از بازده و ریسك سرمایه گذاری صورت گیرد.
    
   
 روزنامه دنیای اقتصاد، شماره 2242 به تاریخ 15/9/89، صفحه 17 (بورس شركت ها) نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


Admin Logo
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات