سایت تخصصی حسابداری

ارسال مطالب این سایت به ایمیل شما

ایمیل خود را در زیر وارد کنید تا آخرین مطالب حسابکده به ایمیل شما ارسال گردد. در صورتی که با مشکلی مواجه شدید به بخش «آموزش اشتراک ایمیلی حسابکده» مراجعه کنید.

Delivered by FeedBurner

برگزاری آزمون دکترای حسابداری

تاریخ:یکشنبه 27 فروردین 1391-08:56

حسابکده سایت تخصصی حسابداری: آزمون دکترای حسابداری سال 1391 هم برگزار شد. نکات قابل توجه در این آزمون به شرح زیر است:

1. تعداد سوالات دروس تخصصی 60 سوال بود که 15 سال آمار، 15 سوال ریاضی، 10 سوال حسابرسی، 10 سوال حسابداری مدیریت و 10 سوال تئوری حسابداری بود. 
2. نکته جالب این است که در آزمون دکترای حسابداری سوالات دروس آمار و ریاضی با سوالات دروس تخصصی حسابداری (حسابرسی، حسابداری مدیریت و تئوری حسابداری) برابری می کند. در واقع وزن بیشتری به دروس آمار و ریاضی داده شده بود.
3. نکته بعد سوالات دشوار آمار و ریاضی و در مقابل سوالات نسبتاً راحت دروس حسابرسی، تئوری حسابداری و حسابداری مدیریت بود. مخصوصا سوالات حسابرسی بسیار ساده بود.
4. سطح سوالات دروس عمومی (استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی) نسبت به سال گذشته دشوارتر شده بود. همچنین تعداد سوالات درس استعداد تحصیلی هم از 40 سوال به 60 سوال افزایش یافته بود. 

آیا امسال زبان انگلیسی تاثیر کمتری نسبت به سال گذشته دارد؟
نکته دیگری که اغلب داوطلبان از آن غافل بودند این است که علیرغم افزایش ضریب دروس تخصصی به 4 و منظور کردن ضریب 2 برای زبان و ضریب 1 برای استعداد تحصیلی به دلیل اینکه تمام دروس تخصصی به عنوان یک درس در نظر گرفته می شود امسال تاثیر زبان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. 
سال گذشته در رشته حسابداری از  4 درس آزمون گرفته شد که تاثیر هر ماده امتحانی و از جمله زبان  یک چهارم بود. اما امسال از سه ماده امتحانی آزمون گرفته شد که با توجه به ضرایب، تاثیر دروس تخصصی چهار هفتم، تاثیر زبان دو هفتم و تاثیر استعداد تحصیلی یک هفتم است. بنابراین تاثیر زبان در این آزمون از یک چهارم به دو هفتم افزایش یافته است.
نوع مطلب : آزمونهای حسابداری 

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


Admin Logo
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات