سایت تخصصی حسابداری

ارسال مطالب این سایت به ایمیل شما

ایمیل خود را در زیر وارد کنید تا آخرین مطالب حسابکده به ایمیل شما ارسال گردد. در صورتی که با مشکلی مواجه شدید به بخش «آموزش اشتراک ایمیلی حسابکده» مراجعه کنید.

Delivered by FeedBurner

راهنمای استانداردهای بین المللی حسابرسی در واحدهای كوچك و متوسط

تاریخ:چهارشنبه 7 تیر 1391-17:45

معرفی كتاب
راهنمای بكارگیری استانداردهای بین المللی حسابرسی در حسابرسی واحدهای تجاری كوچك و متوسط
كتاب اول- مفاهیم اصلی

راهنمای بكارگیری استانداردهای بین المللی حسابرسی در حسابرسی واحدهای تجاری كوچك و متوسط

مترجم : دكتر نظام الدین رحیمیان
بها: 12000 تومان
چاپ اول، 1391
راهنمای بكارگیری استانداردهای بین المللی حسابرسی در حسابرسی واحدهای تجاری كوچك و متوسط در دو جلد: كتاب اول- مفاهیم اصلی و كتاب دوم- راهنمای عملی است.
كتاب اول، به بررسی كلی حسابرسی پرداخته و مفاهیم اصلی حسابرسی مانند اهمیت ، ادعاها ، كنترل‌های داخلی ، روش‌های ارزیابی خطر و استفاده از روش‌های حسابرسی اضافی در واكنش به خطرهای شناسایی شده را ارائه می‌كند. این كتاب همچنین شامل چكیده‌ای از الزامات استانداردهای بین المللی حسابرسی مرتبط با موضوعات مطرح شده مانند برآوردهای حسابداری، اشخاص وابسته ، رویدادهای پس از تاریخ ترازنامه، تداوم فعالیت ، الزامات مستند سازی و ارائه اظهار نظر در مورد صورت‌های مالی است.
كتاب اول دارای 17 فصل است كه هر فصل دارای عنوان فصل‌، نمودار فرآیند حسابرسی ، محتوای فصل و استانداردهای بین المللی حسابرسی مرتبط با آن و بررسی كلی و مواد هر فصل ، نكات قابل توجه و مطالعه افته‌ها می‌باشد و در پایان كتاب نیز واژه نامه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی قرار گرفته است.
مراكز پخش:
موسسه انوار الهی تلفن:33712866 -021 و  8888770 0919  وب سایت :http://anvarellahi.ir
مركز آموزش حسابداران خبره - تهران، خ سپهبد قرنی، خ اراك پ 33 - 50-88940847
برای مطالعه سایر اطلاعات درباره این کتاب به ادامه مطلب بروید
این راهنمای عملی توسط كارگروه عملیات كوچك و متوسط فدراسیون بین المللی حسابداران تهیه و ارائه شده است . این كتاب، برگردان به فارسی    سومین نسخه از راهنمای بكارگیری استانداردهای بین المللی حسابرسی در حسابرسی واحدهای تجاری كوچك و متوسط می‌باشد كه در سال 2011   ارائه شده است. نسخه دوم این راهنما در سال 2007 با مسئولیت كارگروه عملیات كوچك و متوسط فدراسیون بین المللی حسابداران و توسط انجمن حسابداران خبره كانادا تدوین و ارائه گردیده است . كارگروه از آن زمان تا سال 2011 ، برخی از موضوعات فنی و تخصصی را بهبود بخشیده و اصلاحاتی را در نسخه دوم بوجود آورده است.
این راهنما به این دلیل تدوین شده است كه همراه با استانداردهای بین المللی حسابرسی مطالعه شود نه به عنوان جایگزین آنها.
برخی از مهمترین فواید این كتاب به این شرح می‌باشد:
•    نظر به اینكه بخش بسیار بزرگی از اقتصاد جهان و ایران را شركت‌های كوچك و متوسط تشكیل می‌دهد از این راهنما می‌توان برای حسابرسی شركت‌های كوچك و متوسط استفاده كرد.
•    این راهنما، امكان مطالعه، بررسی و مقایسه مفاد استانداردهای حسابرسی مختلف را بیش از پیش فراهم می‌سازد.
•    بعنوان منابع درسی در دانشگاهها و مدارس عالی ، موسسات حسابرسی و مراجع حرفه‌ای قابل استفاده است.
•    امكان دستیابی به آخرین استانداردهای حسابرسی منتشر شده را برای خوانندگان فراهم می‌سازد.
•    مندرجات كتاب اول با عنوان مفاهیم اصلی و كتاب دوم با عنوان راهنمای عملی ، مجموعه رهنمودهای كاملی را برای حسابرسی واحدهای تجاری كوچك و متوسط،  فراهم می‌سازد.
•    این راهنما قصد دارد تا از طریق توضیحات بیشتر و مثالهای تشریحی، كارشناسان را قادر سازد تا شناخت عمیق تری از اجرای حسابرسی براساس استانداردهای بین المللی حسابرسی را بدست آورند.
•    این راهنما به حسابرسان كمك می‌كند تا حسابرسی واحدهای تجاری كوچك و متوسط را با كیفیت بالا و بهای تمام شده مناسب انجام داده و خدمات بهتری را به عموم ارائه نمایند.
•    استفاده از این راهنما، منجر به درك و شناخت بهتر متخصصان و اجرای یكنواخت استانداردهای بین المللی حسابرسی در حسابرسی واحدهای تجاری كوچك و متوسط می‌شود.
•    نظر به انطباق استانداردهای حسابرسی ایران با استانداردهای حسابرسی بین المللی، مندرجات این كتاب با استانداردهای حسابرسی ایران یكسان و كاربرد آن برای استفاده كنندگان به آسانی امكانپذیر است.نوع مطلب : کتاب های حسابداری 

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


Admin Logo
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic